Дитина менше терміну вагітності

На УЗД по вагітності термін менше або більше, ніж за місячними - чому і чи варто хвилюватися?

На УЗД термін менше на два тижні. Чи варто хвилюватися?

Багато майбутні матусі переживають, що за результатами УЗД обстеження термін вагітності виявляється раптом менше на два тижні або навпаки, більше, ніж за місячними. Їх хвилювання можна зрозуміти. Правильно розрахувати передбачувану дату пологів необхідно. Оскільки як запізнілі, так і передчасні пологи можуть істотно вплинути на здоров'я дитини.

Однак перш, ніж панікувати, треба розібратися, яким методом підрахунку користувався доктор, при проведенні УЗД діагностики. І швидше за все виявиться, що з малюком все в порядку. Просто вважати можна по-різному.

Як і навіщо вважають тижні заповітних дев'яти місяців?

І все ж, чому на дослідженні раптом ставлять термін менше на 2 тижні або більше, ніж за місячними, і як же правильно розрахувати передбачувану дату пологів. Для цього в медичній практиці існує кілька методів.

Визначення акушерського терміну

Найпростіший з них спирається на те, що в середньому вагітність триває трохи більше 40 тижнів або 280 днів. Це, так званий, «акушерський термін». Саме стільки часу зазвичай проходить з початку останніх місячних до народження дитини. Перше питання, яке майбутній матусі задають в жіночій консультації: «Коли в останній раз починалися місячні?»

Щоб дізнатися передбачувану дату народження спадкоємця, потрібно від цього дня відрахувати три місяці тому, а потім додати 7 днів.

Цю «акушерську» формулу вивів французький гінеколог Ф. К. Негеле. Однак вона добре підходить тільки жінкам з регулярним 28-денним циклом місячних. Обов'язково потрібно мати на увазі, що передбачити конкретну дату пологів неможливо. Вона лише передбачається. Це проміжок, який становить ± 10-12 днів. Адже для кожної жінки все строго індивідуально.

Визначення ембріонального періоду

Інший метод застосовується для підрахунку «ембріонального терміну». Він вважається не місячними, а з дня зачаття, який, як правило, збігається з овуляцією. Жіноча яйцеклітина дозріває до початку третього тижня менструального циклу. Сучасні медики знають, що запліднення може відбутися після овуляції протягом ще двох діб. Активність же чоловічих сперматозоїдів триває більше - чотири доби. Таким чином, зачаття може статися протягом приблизно шести діб. «Ембріональний термін», таким чином, відрізняється від «акушерського», який більше приблизно на чотирнадцять днів.

Як правило, в жіночих консультаціях і в ході УЗД діагностики застосовують більше розрахунки, виходячи з «акушерського терміну», тому що простіше дізнатися у пацієнток, коли були місячні, ніж з'ясувати точну дату зачаття. Майже всі не можуть її назвати.

Ворушіння плода

Використовують і інші способи визначення терміну. Наприклад, за розмірами матки або по ворушінню плода. Однак ці критерії мають суто індивідуальний характер у кожної породіллі і через це є менш точними. Адже при однакових тимчасових інтервалах виношування плоду у різних жінок маткові параметри варіюються в досить широкому діапазоні, що не дає можливості оцінити термін з тижневої точністю в кожному конкретному випадку.

Внутрішньоутробні рухи плоду теж відчуваються дуже суб'єктивно, вплив на це надає поріг чутливості, різний у всіх жінок. Так, наприклад, одна майбутня мати починає відчувати, як штовхає зсередини малюк, з вісімнадцятого тижня, а інша - тільки з двадцять другого. І це при тому, що в дійсності активність плода проявляється вже з другого місяця непомітно для матері.

Чи ставлять термін вагітності по УЗД?

Вельми часто серед майбутніх матерів побутує хибна думка, що УЗД встановлює період вагітності і вирішує виключно цю задачу. Насправді, це дослідження дає лікарям зовсім інші знання. Процедура УЗД в період вагітності допомагає вирішити актуальну для контролю за станом майбутнього немовляти завдання, а саме - з яким періодом очікування малюка можна порівняти в даний час відомості про розміри та інші характеристики плода.

Якщо передбачуваний період очікування дитини - 22 тижні. а при УЗД обстеженні видно параметри, властиві по характеристикам для 19-ти, то лікарі не стануть думати, що дата майбутніх пологів визначена невірно. Вони прийдуть до висновку, що малюк запізнюється в розвитку. А це означає, що потрібні ще й інші аналізи для повного розуміння причин проблеми. Також установка відповідності з тривалістю вагітності дозволяє дати оцінку темпів зростання. У більшості вони нормальні, тому і виникає ілюзія, що ультразвук вірно показав, скільки часу пройшло з дня зачаття.

Обов'язково потрібно взяти до відома ще й такий факт: в перші 3 місяці співвідношення даних, отриманих при УЗД обстеженні плода, більше ведеться за таблицями, які спираються на «ембріональний термін». До 12 тижнів проводять оцінку КТР ембріона (куприка-тім'яної розміру), а також розраховують показник СВД (середній діаметр плодового яйця). А ось пізніше, тобто після трьох місяців очікування малюка, використовуються таблиці, розраховані вже за даними «акушерського терміну», а не «ембріонального», який як ми з'ясували майже на півмісяця менше.

Якщо доктор, який обстежив пацієнтку, спершу не додавав ці 2 тижні, то пізніше з'являються невідповідності між періодами за даними УЗД до 12 тижнів і після. Але ж на ділі виходить, що жодних розбіжностей немає. Всього лише потрібно додати пару тижнів до результату, отриманого при перших УЗД обстеженнях.

Додамо, що конкретні висновки про темпи росту плода і його розвитку можна зробити, тільки грунтуючись на об'єднанні даних, що включають дату останньої менструації, дату зачаття, результати УЗД в динаміці.

Вам також може бути цікаво:

На який день циклу робити УЗД матки?

Ембріон менше терміну

Так з чого ви взяли то що ембріон відстає? Автор ви нормальна? Припиніть паніку. За узі 6 тижнів-значить 6 тижнів тому зародився прикріпився з'явився ваш малюк. Усе. І не нервуйте, а вірте в хороше.

Зазвичай узі ставить акушерський термін, тобто за розміром ембріона розраховує як від місячних. У 8 тижнів КТР повинен бути 8-11 мм, і серцебиття близько 150.
Швидше за все у вас була пізня овуляція. Якщо дуже переживаєте, сходіть на УЗД через 10-14 днів, подивіться динаміку на скільки підросте. Успіхів!

5. Ррррр | 31.03, 10:58:20 [2071067507]

Все добре у вас! У моєї подруги по узі і з гінекологом відмінність два тижні протягом вей вагітності. Скоро їй вже іржати.

6. Гість | 31.03, 11:19:41 [1292523422]

Зазвичай узі ставить акушерський термін, тобто за розміром ембріона розраховує як від місячних. У 8 тижнів КТР повинен бути 8-11 мм, і серцебиття близько 150. Швидше за все у вас була пізня овуляція. Якщо дуже переживаєте, сходіть на УЗД через 10-14 днів, подивіться динаміку на скільки підросте. Успіхів!

За дату початку останніх місячних ставлять приблизно. А УЗД показує точно! І чим раніше зроблено УЗД, тим воно точніше.

7. Марина | 31.03, 11:25:40 [2073361115]

Так з чого ви взяли то що ембріон відстає? Автор ви нормальна? Припиніть паніку. За узі 6 тижнів-значить 6 тижнів тому зародився прикріпився з'явився ваш малюк. Усе. І не нервуйте, а вірте в хороше.

Я нормальна! Панікую бо такі лікарі, які кажуть що ембріон відстає в розвитку, і взагалі кажуть що можливий регрес. Лікар узіст ставить акушерський термін, а не ембріональний. Ембріональний термін виходить 4 тижні (за даними УЗД), це не можливо, так як 4 тижні тому я здала кров на ХГЧ, і він вже був 157.

8. Гість | 31.03, 11:51:07 [2183406499]

Автор, ситуація важка - ЧСС 118 ударів мало, тому і відставання - повільніше процеси відбуваються, тим більше вже є в анамнезі завмерла. Знайдіть хорошого фахівця, який спробує збільшити підтримку - може все налагодиться. Здоров'я вам і вашому малюкові.

9. Гість | 31.03, 11:54:24 [1292523422]

Я нормальна! Панікую бо такі лікарі, які кажуть що ембріон відстає в розвитку, і взагалі кажуть що можливий регрес. Лікар узіст ставить акушерський термін, а не ембріональний. Ембріональний термін виходить 4 тижні (за даними УЗД), це не можливо, так як 4 тижні тому я здала кров на ХГЧ, і він вже був 157.

Ааааа, ну так і пишіть. Тоді не підкажу, зазвичай у 2-му, 3-му триместрі ставлять затримку в розвитку.

10. Гість | 31.03, 12:15:09 [1049185966]

А лікарі завжди лякають. Але взагалі вам звичайно лежати в лікарні треба під наглядом. Я з 4 тижнів лежала місяць, потім ще 5 разів під час вагітності. Узі там тут же, завжди під крапельницею і таблетками, тільки спочатку місяць лежала, там, де у жінок аборти і викидні, а потім перевели до вагітних на збереження. Вообщем лежати, не вставати і лікуватися, я там не одна така була. Коли народила, навіть не вірилося. Удачі вам! Все буде добре.

16. Гість | 19.11, 13:51:03 [3264633613]

У мене теж розбіжності з термінами причому на тиждень я знаю коли овуляція була але чому то термін ставлять на тиждень менше ніж повинен бути. одним словом зараз має бути 3 тижні А мені ставлять 2 А по окушерскому терміну взагалі 5 ось сиджу І думаю все нормально І як таке може бути спермікі ж півтори - два тижні не живуть. навіть як то моторошно

17. Гість | 05.03, 21:52:14 [1835140189]

Допоможіть будь ласка. В одній клініці 17 грудня поставили на УЗД термін 6 тижнів. Вчора була на знову на УЗД. За моїми підрахунками у мене має бути 16-17 тижнів. Зараз перебуваю в іншій клініці на обліку. Моя лікар поставила термін на даний момент 18-19 тижнів. Але вчорашнє УЗД показало що плід відстає в розвитку на 2 тижні. Т. *****. виглядає він як раз на 16-17 тижнів. При цьому, всі показники розвитку в нормі, серцебиття теж, плацента в порядку. Ось і не можу зрозуміти в чому справа.

Користувач сайту Woman. ru розуміє і приймає, що він несе повну відповідальність за всі матеріали частково або повністю опубліковані їм за допомогою сервісу Woman. ru.
Користувач сайту Woman. ru гарантує, що розміщення поданих ним матеріалів не порушує права третіх осіб (включаючи, але не обмежуючись авторськими правами), не завдає шкоди їх честі і гідності.
Користувач сайту Woman. ru, відправляючи матеріали, тим самим зацікавлений в їх публікації на сайті і висловлює свою згоду на їх подальше використання редакцією сайту Woman. ru.
Всі матеріали сайту Woman. ru, незалежно від форми і дати розміщення на сайті, можуть бути використані тільки за згодою редакції сайту. Передрук матеріалів з сайту Woman. ru неможлива без письмового дозволу редакції.

Редакція не несе відповідальності за зміст рекламних оголошень і статей. Думка авторів може не збігатися з точкою зору редакції.

Матеріали, розміщені в розділі Секс не рекомендовані для перегляду особам, які не досягли 18 років (18+)

При відвідуванні сайту woman. ru ви приймаєте Правила користування сайтом Woman. ru. в т. ч. і в частині що стосується куки-файлів.

Мережеве видання Woman. ru (Свідоцтво ЗМІ ЕЛ № ФС 77 - 65950, видано Роскомнадзором 10 червня 2016 року).

9 Жовтня 2012 12:50

Вітання. У мене маткова вагітність. Перший раз пішла до лікаря при затримці 2 тижні. Послали на УЗД - показало 3-4 тижні. Прийшла ставати на облік через 2 тижні - знову послали на УЗД, т. К. Іноді мастило коричневим (рази 2), узі показало 4-5 тижнів, а за всіма строками має бути 6 тижнів (((Сьогодні здала ХГЛ. Завтра буде готово. Лікар налякала, що швидше за все плід розвивається не так як треба, але може все і нормально і так буває. Сьогодні знову маже, але нічого не болить і не боліло. чи є шанс що вагітність вийде?

9 Жовтня 2012 14:54

Natee . 1. поміняйте підпис про дітей
2. узі може помилятися

9 Жовтня 2012 16:16

Не поспішайте панікувати, у мене на досить великому терміні УЗД показало розвиток різних частин тіла на різні терміни (не пам'ятаю точно, приблизно - голова на 24нед, руки - на26, ніжки - на 22 тижнів. Десь писала про це, немає часу ритися в своїх повідомленнях). я жахнулася. А народився чудовий Здоровенький малюк. І Ви не переживайте, на такий маленькому терміні легко помилитися, та й розкид в цілий тиждень.

10 Жовтня 2012 8:43

Відповідь на повідомлення Tasenka від 9 Жовтня 2012 17:16

На такий маленькому терміні легко помилитися, та й розкид в цілий тиждень.

Навпаки, на маленьких термінах тижні визначають з точністю до дня. Автор, бажаю вам позитивної динаміки, але не стала б вас обнадіювати марно. Дай Бог, щоб все добре протікало. У мене така історія закінчилася зб (((

10 Жовтня 2012 8:46

Автор, Ви знаєте день зачаття (ну або хоча б О), УЗД дивиться фактичний термін вагітність, а лікар ставить акушерський-ось і різниця в 2 тижні-у мене так було

11 Жовтня 2012 10:07

Natee, у мене схожа ситуація була з другою дитиною.
Останні місячні були 17 березня і термін за місячними був 20-22 грудня народжувати. А народила я 14 січня. )))
При перших смугастих тестах звернулася в поліклініку. За УЗД розвиток було на 2-3 тижні менше, ніж за місячними. У поліклініці сказали, що у мене завмерла вагітність і треба робити чистку, давали талон. Як я ридала - не передати словами. Але пішла на контрольне платне УЗД до хорошого фахівця в нашому місті. Той сказав, що все розвивається і у мене просто овуляція пізня була.))) І поставив мені термін народжувати не 22 грудня, а 11-12 січня. Я благополучно і народила 14-го січня.))) Хорошу здорову дівчинку.
Не знаю, яка у вас ситуація, але у мене свого часу було так.)))
Моя порада - походити по інших лікарях, зробити кілька УЗД в різних місцях і дивитися результат.

11 Жовтня 2012 10:32

Не треба засмучуватися
У мене постійно УЗД видавало параметри відмінні від поточного терміну За 3 дні до пологів по УЗД виявили: вага 2500-2700, зростання 46-47. А народилася дочка 3700 та 51. На цілий кг помилилися Тому, я не вірю всім цим параметрам, що визначають узіст. Все дуже суб'єктивно. До того ж, кваліфікація лікарів буває різна і техніка не завжди досконала, тим більше, в наших ЖК
Natee . вагітність вже вийшла Все у Вас буде добре Якщо долають сумніви, перевірте деінде.

11 Жовтня 2012 11:16

9 Листопада 2012 10:58

Не хочу лякати автора, але напишу свою історію про вагітності. Отже: вагітність майже 2 роки тому, на терміні 5 тижнів початок мазати - підсумок - викидень на 6ой тижня. Слід беремо 1,5 роки тому - мазня на 5ой тижня і знову викидень. Вагітність минулого літа, мазня на 11 тижні, підсумок завмерла беремо на 12 тижні. І тільки 4ая вагітність цього літа закінчилася благополучними пологами. АЛЕ. з самого початку цієї вагітності вітаміни, утрожестан і дюфастон, свічки з папаверином, но-шпа, аналізи і узі щотижня і кожні 2 тижні в лікарні на збереженні
Що хочу сказати цим, мазня на ранніх термінах-це погано. Сподіваюся у автора все склалося добре

9 Листопада 2012 16:50

АЛЕ. з самого початку цієї вагітності вітаміни, утрожестан і дюфастон

А друга і третя вагітності були з утрожестаном / Дюфастоном?

10 Листопада 2012 13:00

До другої тільки почала утрожестан приймати і все, сталося переривання. У третю Б я брала тільки утрожестан (вагінально) При 4 Б було комбіновано. Вранці та вдень Дюфастон, на ніч вагінально утрожестан.

19 Листопада 2012 16:58

Про що Ви турбуєтеся, матуся Мені на УЗД сказали, що у моєї дитини большеват голова - народила - все в нормі. Не звертайте уваги на такі дрібниці, як термін. Ось страшно було б, якщо ручок або ніжок б не дорахувалися. тьху)

26 дек 2012 19:52

Добрий вечір. Допоможіть розібратися чого очікувати.
Вчора була на Узі - термін за місячними 8 тижнів і 3 дні. За узі такі показники. ПЯ-2,5 см - відповідає терміну, ембріон 0,6 мм відповідає 6 -7 тижнів. Маленький і серцебиття не проглядається. Завтра їду на більш сучасне Узі в іншу клініку. Вся з переживалася. В анамнезі ЗБ 5 років тому на 12 тижні. Чи є надія? Мірила вранці БТ - 37.3

22 Березня 2013, 15:02

Давно я тут не була. Вагітність моя закінчилася ЗБ ((Але вже пройшло 4 місяці і знову Б.))) Протягом цих місяців проходила обстеження і здавала аналізи всілякі, але причини не знайшлося. Тоді я пішла в лікарню і пролежала там тиждень. Зберігали. Але вже після чистки я дивилася свою карту і там було призначено чистка вже під час вступу. Незнаю навіщо мене зберігали, адже виділення не припинялися. А ембріон був розвинений на 6 тижнів, в 10 тижнів мені його видалили. Виписали з моторошним метритом і температурою 37,5. Доліковувалася будинку, відвідуючи приватного лікаря. Я ніколи більше ні ногою в мою ЖК Виходить, що лікарка просто зайняла вичікувальну позицію. І нічого не зробила щоб врятувати малюка. АЛЕ тепер я думаю, що це була бракованих Б. і ніхто не винен, просто так буває. Тоді кров була з 1го дня затримки, а зараз затримка 11 днів і все добре. Хоча я не хочу співвідносити ці вагітності, дадеюсь в цей раз все буде відмінно Свекрухи низачто не скажу, що Б, поки живіт не здасться))) Тоді про мою ЗБ знали ВСЕ родичі і навіть сусіди ((((Це все вона розтріпала. Я зателефонувала на її телефон першої, т. к. у чоловіка був відключений телефон і повідомила, ридаючи, що будуть чистити, а вона сказала: Ти ж розумієш, що вам ще рано 2-го.

22 Березня 2013, 15:29

Автор Дай бог щоб все було добре У мене теж було кілька зб. Останню вагітність синочком на утрожестане прекрасно виносила у відповіді дюфастона, а саме утрожестане. Дюфастон зовсім прогестерон не підвищував. Це Вам для інформації Легкої вагітності

22 Березня 2013, 16:24

Відповідь на повідомлення Cheerful bee від 22 Березня 2013, 16:29
Спасибо большое Але я здавала гормони і в 1й фазі і в 2й - все в нормі.

25 Березня 2013, 10:02

У мене, як я тепер думаю саме з початком вагітності прогестерон падав, через це вагітність завмирала. На початку, якщо все ок, прогестерон дуже сильно повинен рости щоб загрози не було. Тримайте його під контролем

6 Квітня 2013, 19:26

Відповідь на повідомлення Cheerful bee від 25 Березня 2013, 11:02
Уже здала на прогестерон (норма), ХГЛ - відповідає терміну))) Поки політ нормальний)))) Вболіваю тільки ГРВІ ((((((((((Сподіваюся пронесе

Для переходу на повну версію з графікою і з можливістю відповідати в теми, будь ласка, натисніть сюди.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...